Logo szpitala w Branicach

Specjalistyczny Szpital im. ks. bpa Józefa Nathana w Branicach

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

z Pododdziałem Rehabilitacji Ogólnoustrojowej

Szkolenia

6 grudnia 2021 r. w Specjalistycznym Szpitalu im. ks. bpa J. Nathana w Branicach odbyło się szkolenie, którego prelegentem był dr hab. n. med. Maciej Krawczyk – prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów.Maciej Krawczyk jest przede wszystkim fizjoterapeutą, ale także wykładowcą i autorem wielu publikacji cieszących się uznaniem wśród młodych adeptów rehabilitacji. Specjalizuje się zwłaszcza w fizjoterapii chorych poudarach mózgu.

Wizyta tak znakomitego gościa w naszym szpitalu była okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami z dziedziny rehabilitacji ruchowej, jak również uświadomiła fizjoterapeutom z jakimi powikłaniaminp. u pacjentów po przebytym covidzie mogą mieć do czynienia w praktyce.

Po oficjalnym przywitaniu gościa przez dyrekcję szpitala,Maciej Krawczyk wygłosił dwuczęściowy wykład poparty bardzo ciekawą prezentacjąoraz przeprowadził praktyczne szkoleniez rehabilitacji narządów ruchu, jak i zagadnień pocovidowych.

Prelegent wyszczególnił następujące tematy:

  • rehabilitacja narządu ruchu na podstawie codziennego funkcjonowania pacjenta i odczuwania objawów po przebyciu covid-19,
  • powikłania i następstwa po przebytym covid -19 w zakresie układu oddechowego, układu
  • nerwowego lub narządu ruchu (szczególnie kończyna górna wiotka i spastyczna),
  • kinezyterapia z uwzględnieniem rozszerzonych ćwiczeń oddechowych po przebytym covid-19,
  • bóle polineuropatyczne u pacjentów po przebytym covid-19,
  • ocena wydolności kardiologicznej u pacjentów po przebytym covid-19,
  • terapia Zajęciowa w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej u pacjentów z mgłą pocovidową,
  • możliwości terapeutyczne w przypadku pacjentów pocovidowych, u których wystąpił udar mózgu,
  • nowe standardyw zakresie specjalizacji neurologicznej fizjoterapeutów.

Po pierwszej części wykładu Maciej Krawczyk wraz z dyrektorem szpitala Krzysztofem Nazimkiem, ordynatorem oddziału neurologii Celestynem Kaliszem oraz koordynatorem fizjoterapii Kazimierzem Pączko przeprowadzili wizytację Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej w Branicach.Naszemu gościowi zaprezentowano gabinet terapii ręki z robotem „Amadeo” oraz platformą stabilometryczną, nowo wyremontowane gabinety hydroterapii oraz terapii chodu wraz z wyposażonym w rozbudowany system biofeedbacku, osiągnięć dynamicznych nowoczesną bieżnią „Zebris”. Pokazano takżepracownię terapii zajęciowej.Nowoczesne urządzenia oraz osprzęt, z którego korzystają na co dzień pacjenci, podobał się bardzo prezesowi, który był pod wrażeniem zmian, jakie dokonały się w ostatnich latach w szpitalu. Doceniał, przede wszystkim, sposób podejścia do pacjenta, zakres opieki medycznej oraz organizację pracy w szpitalu, a zwłaszcza na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej. Szkolenie przeprowadzone przez Macieja Krawczyka było świetną lekcją innowacyjności zdziedziny fizjoterapii. Bardzo dobra atmosfera, ogromne doświadczenie i życzliwość prezesa napawają fizjoterapeutów optymizmem na przyszłość. Dzięki takim spotkaniom jakość pracy branickich fizjoterapeutów będzie wzrastać, z czego najbardziej powinni skorzystać pacjenci szpitala.

Szkolenie1
Szkolenie2
Szkolenie4
Szkolenie5
Szkolenie6
Szkolenie7
Szkolenie3
Szkolenie7